#Hurdacılar San. Sit. A9 Blok No 702 Yenimahalle / ANKARA
Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 17:00
MÜŞTERİ HİZMETLERİ: (312) 396-4598

DATA VEYA GÜVENLİ VERİ İMHA
 

Veri güvenliği günümüzde bir çok kötü amaca yönelik kullanım amaçlı, kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebiliyor. Veri ihtiva eden harddisk, video kayıtları, veri depolama üniteleri gibi ürünlerin güvenli bertarafını, iso 14001:2005 bilgi güvenliği standartlarında kapalı tesis ortamında gerçekleştirmekteyiz.

Tesis faaliyetlerimiz 2872 Sayılı Çevre Kanunu, Tehlikesiz ve İnert Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında belirtilen usul ve esaslara tam uyuyumluluk göstermektedir.

Tesis faaliyetlerimize iso 27001:2005 bilgi güvenliği, iso 14001:2008 çevre yönetim sistemleri, iso 9001 Kalite yönetim sistemleri ve ohsas18001 iş güvenliği ve işçi sağlığı tam entegre durumdadır.
 

1- DATA İMHA SÜRECİ
 

a) Müşteri talebi sonrası kuruluşumuzun deneyimli personellerce imha edilecek malzemenin (DVD, VCD, HARD DİSK, DATA KARTUŞLARI VB.) teslim alınması.

b) Teslim alınan malzemelerin kuruluşumuza ait araçlara uygun şekilde yüklenmesi ve malzemenin konulduğu kapaklı varillerin mühürlenmesi.

c) Mühürleme sonrasında teslim alınan malzemeye ilişkin malzeme teslim formu düzenlenmesi.

d) Malzeme yüklü aracın Kuruluşumuz tarafından araç takip sistemiyle izlenmesi, olası kaza veya güvenlik problemlerinde anında araca müdahale edilmesi.

e) Aldığı malzemeyle güvenli bir şekilde kuruluşumuzun bertaraf tesisine gelen aracın uygun şekilde boşaltılması.

f) Yetkilendirilmiş personel tarafından imhası gerçekleşecek olan malzemenin, tutanak ile mühürlerinin açılması.

g) Açılan malzemenin kırıcı makinelerine atılarak imha işleminin başlatılması ve bu işlemin el kamerası ile kaydedilerek kayıt altına alınması.

h) İmha işlemi bittikten sonra kaydedilen video’nun ilgili kuruluşa imha tutanağı ile birlikte gönderilmesi, bir kopyasının da Kuruluşumuzun data sisteminde yedeklenmesi
DATA İMHA